opona

Różnica między oponą zimową a letnią

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić że oponę zimową od opony letniej wyróżnia przede wszystkim kształt bieżnika, każdy z nas mógłby to zauważyć, gdyby postawić dwie opony przed nim. Taki bieżnik w opony letnie i opony zimowe różni się następującymi elementami: przede wszystkim zupełnie inny jest wzór bieżnika, ilość nacięć oraz głębokość rowków. Jeśli chodzi o opony zimowe to typowy bieżnik dla takiej opony posiada wyraźne, mocne a także bardzo solidne klocki bieżnika, które mimo wszystko bardzo ciężko jest uszkodzić, zniszczyć. Za zadanie takich elementów opony jest przede wszystkim utrzymanie opony na drodze niezależnie od tego, jakie warunki są na drodze, czy występuje na niej śnieg, deszcz, błoto czy inne efekty, które spowodowane są trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Jest wiele różnić, które można dostrzec w kształcie bieżnika poprzez to że zupełnie inne obciążenie ma opona latem a zupełnie inne zimą, i dlatego właśnie kształty znajdujące się na bieżniku latem, nie mogą pojawić się na bieżniku zimą, gdyż wtedy samochód nie będzie taki stabilny jaki powinien być. Z każdym kolejnym sezonem zimowym wychodzą pewne nowości, które coraz to lepiej pozwalają utrzymać się na drodze, oraz zapewniają coraz to więcej bezpieczeństwa nie tylko kierowcy, ale dzięki tym rozwiązaniom pasażerowie mogą się znacznie pewniej czuć w samochodzie.

Możemy usłyszeć od wielu ekspertów, że jednym z najnowocześniejszych rozwiązań dla opon zimowych jest bieżnik kierunkowy, opony zimowe, które posiadają owy bieżnik według wielu badań zachowują się najlepiej na drodze, chodzi tutaj przede wszystkim o znacznie lepsze utrzymywanie pojazdu podczas jazdy po prostej drodze. Eksperci uważają również, że taki zupełnie zmieniony bieżnik posiada taką technologię, która usprawnia usuwanie spod opon błota pośniegowego, wody, śniegu, czyli jednym słowem mówiąc można stwierdzić, że opona ta jest czymś rewelacyjnym jeśli wybieramy się w dłuższe trasy, zapewnia ona nam komfort psychiczny, który daje nam przyjemność z jazdy a nie obawy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *