opona

Opony zimowe wady i zalety

Zima jest wyjątkowo kapryśną porą roku i nigdy nie wiadomo co nas może spotkać. Zmiany pogody, różnice temperatur i zróżnicowanie warunków atmosferycznych jest znacznie większe niż latem, a także są one bardzo zaskakujące. Dlatego opony zimowe powinny być jak najlepsze, tak aby mogły sprostać jak największej ilości tych jakże trudnych dla kierowcy sytuacji. A każdy kierowca na pewno jest świadomy, jak liczne i poważne są to trudności na drogach mogą zaskoczyć każdego z nas. Opony zimowe przeznaczone do użytku zimowego produkowane jest niemal na całym świecie oczywiście tam gdzie występuje taka pora roku jak zima.

Choć zima przebiega zupełnie inaczej w Polsce, a inaczej w Anglii, to produkcja jest nastawiona (poza jednym wyjątkiem) na konstruowanie opon, które powinny poradzić sobie z bezpiecznym przetrwaniem każdej zimy a nawet można stwierdzić, że nie jednej zimy lecz kilku nawet sezonów. Natomiast zima w Polsce cechuje się wszystkimi tymi elementami, które spędzają sen z oczu konstruktorów, a jednocześnie można stwierdzić, że mobilizują ich do coraz to nowszych i bardziej skutecznych rozwiązań technologicznych. Każdy liczący się producent opon, który jest znany nie tylko w Polsce ale i w innych częściach europy wychodzi z przynajmniej jedną nową propozycją na sezon zimowy.

Między innymi takie firmy wyróżniają się produkcją opon: Michelin, Pirelli, Goodyear, Continental, Bridgestone czy też Matador, Sunny oraz Avon . Każdy z wymienionych przeze mnie koncernów oraz producentów proponuje nowe bieżniki, wyjątkowe rozwiązania technologiczne, patenty oraz nowe inne udoskonalenia. Wiele z wymienionych przeze mnie firm posiada w swojej ofercie super precyzyjne osiągnięcia najwyższej inżynierii z najwyższej półki cenowej i rozwiązania ocierające się o science-fiction. Każdy z producentów chce zyskać jak największą rzeszę klientów, jest to oczywiście zrozumiałe bo wiąże się to z tym, że jego firma odniesie sukces, a co za tym idzie wzbogaci się, oraz wypromuje swoją firmę w sposób najbardziej prawdopodobny, oraz ideologiczny.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *