zdjecie

Jakich opon powinniśmy używać?

Każdy mężczyzna, który jest w posiadaniu samochodu osobowego, czy też innego środka lokomocji miejskiej dobrze wie jakie znaczenie dla bezpieczeństwa pojazdu ma odpowiednie ogumienie. ogumienie w naszym pojeździe jest jedną z ważniejszych rzeczy. To właśnie bezpieczeństwo nasze, jak i bezpieczeństwo osób z nami podróżujących stawiane jest przez nas na pierwszym miejscu. Jest taki czas kiedy to dwa razy do roku jesteśmy „ zmuszeni” dla własnego bezpieczeństwa zmienić ogumienie naszego pojazdu na opony letnie czy też na opony zimowe.

Najczęściej okresem w którym zmieniamy opony letnie na opony zimowe jest oczywiście przedział datowy, między listopadem a grudniem, gdyż to właśnie w tych miesiącach może spaść pierwszy śnieg, czy tez mogą wystąpić lokalne, pierwsze przymrozki gruntowe, które dla wielu niedoświadczonych kierowców mogą być największym drogowym zagrożeniem. Kierowca jadący w letnich oponach po lekko oblodzonej drodze, nie jest w stanie w razie jakiegokolwiek poślizgu przy nagłym hamowaniu czy też ostrym zakręcie przy dużej prędkości, wyprowadzić samochodu na odpowiedni tor jazdy i „najmniej boleśnie „może się to skończyć jedynie „ skasowanym „ samochodem,

Przeważnie pierwsze przymrozki gruntowe na jezdni niosą za sobą niestety ofiary śmiertelne co jest najgorszym wynikiem nieumyślnego zachowania kierowcy, poprzez niedostosowanie odpowiedniej prędkości jazdy do panujących warunków, czy tez przy wyprzedzaniu na zakręcie oblodzonej drogi lub jak to również bardzo często bywa niezachowaniu odpowiedniej odległości do poprzedzającego nas pojazdu. Kolejnym okresem zmiany opon teraz z zimowych na letnie jest okres w którym to śniegi zaczynają topnieć pod wpływem dodatniej temperatury i opona zimowa nie sprawdza się już na takich drogach. Okres ten to najczęściej przedział czasowy między marcem, a kwietniem, niekiedy nawet majem , ponieważ pogoda lubi płatać różne „ figle” , jak to mówią „ Kwiecień plecień, poprzeplata, troszkę zimy, troszkę lata” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *